אסימטריה בחזה

להגדיל את החזה הקטןישנן 2 סיבות עיקריות להיווצרות איסימטריה בחזה. הסיבה הראשונה, היא פגם גנטי מולד, בה נולדים עם חוסר סימטריה בחזה. הסיבה השנייה, היא כאשר מבצעים שחזור שד, והשחזור נעשה בצורה לא טובה. מצב זה, פוגע בתדמית  של הנשים, ולכן יעדיפו בשלב מסויים לתקן את הבעייה באמצעות ניתוח פלסטי. הניתוח אינו ניתוח מסובך, וההחלמה ממנו מהירה ונמשכת בין 10 ימים לשבועיים.

מהי אסימטריה בחזה?

אסימטריה בחזה, הכוונה היא חוסר התאמה בין השדיים. לעיתים יהיה חוסר ההתאמה בגודל, ולעיתים יהיה במיקום שונה של כל שד. רוב הנשים בעולם סובלות מרמה מסויימת  של איסימטריה בחזה. לעיתים, הפגם לא יהיה מורגש, ולא נראה לעין, אולם ישנם מקרים בהם הפגם בולט, ואז יש צורך בניתוח. לפעמים אי הסימטרייה לא תהיה דווקא בשדיים, אלא בין שרירי החזה. ישנם סוגים רבים של חוסר סימטריה. לכל סוג, יהיה פתרון אחר, ומהלך ניתוח אחר.

ממה נגרמת אי הסימטריה?

לעיתים, בעיה זו תהיה כבר בעיה מולדת. חוסר הסימטריה שבחזה, נוצרת כשהעובר עדיין בבטן, ובתהליך היווצרות הרקמות של העובר. לעיתים, הסיבה לבעיה זו, תהיה סיבה גנטית. אולם, לפעמים יהיו סיבות במהלך החיים שיצרו אי סימטריה של החזה. לעיתים הסיבה תהיה הנקה בתנוחה לא טובה, לעיתים חבלה כמו תאונה, או טיפול בהקרנות במקרה של סרטן בחזה. לעיתים, נוצר צורך בכריתת שד, והניתוח המשחזר את השד לא יצליח בצורה טובה, ותיווצר אי סימטריה.

כיצד מתקנים את אי הסימטריה?

אין לכך תשובה אחידה. כל ניתוח יהיה שונה, לפי סוג אי הסימטריה שבחזה. הכלל הוא, שלא מקצרים את הצד הגדול, אלא מוסיפים וממלאים את הצד הקטן. כל מנתח יגלה יצירתיות בפתרון בעיית אי הסימטריות של המנותחת. ישנם טכניקות שונות וסוגים שונים של ניתוחים לפתרון הבעייה. הניתוח הוא תהליך כירוגי, הדורש אשפוז, ומתבצע בבית חולים. לפני הניתוח, יסמן המנתח את האזורים בהם יבצע חתך או פעולה. לעיתים יחליט המנתח יחד עם המטופלת להגדיל את החזה הקטן ופעמים אחרות יעדיפו להקטין את השד הגדול, הכול בהתאם לפרטי המקרה, רצון המטופלת ואילוצים מקצועיים.

על ההחלמה מהניתוח לתיקון אי הסימטריה

ההחלמה וההתאוששות מניתוח לתיקון איסימטריה בחזה, אינו קשה. לאחר הניתוח, יש צורך בהנחת צינוריות לניקוז נוזלים, על מנת למנוע זיהומים ודלקות. יש צורך בלבישת חזייה שתמנע תזוזה של האזור. זמן ההחלמה הנדרש אחרי הניתוח, הינו עשרה ימים. מומלץ לנוח בימים הללו. לאחר שבועיים, ניתן לחזור לעבודה. אם רוצים לשמר את תוצאות הניתוח, מומלץ לא להתאמץ יותר מדי. המנוחה עוזרת לשמר לקבע את הסימטריה שנוצרה בניתוח.