הצערת פנים

כאשר מגיעים לגיל מבוגר בו הפנים מתחילות להעלות קמטים, יש את הרצון להעלים את הקמטים ולהיראות צעירים יותר. הרפואה מציעה כמה דרכים לעזור לעור הפנים לחזור להיראות צעיר יותר. חלק מהשיטות לא כרוכות בניתוח. שיטה נוספת, היא ניתוח פלסטי, אשר יחזיר את עור הפנים למראה צעיר ורענן. מומלץ לכל אחת לשקול היטב מהו הטיפול המתאים והטוב ביותר עבור הפנים שלה.

טיפול הצערת פנים בפילינג עמוק לעור רענן

אחד מסוגי הטיפולים בשביל הצערת פנים, הוא טיפול פילינג עמוק. במהלך הטיפול יוצרים התקלפות של העור, והעור שצומח מחדש, יצמח צעיר ורענן. היתרון בשיטה זו על פני ניתוח, הוא שבמהלך טיפול הפילינג, עושים טיפול שורש לכל תהליך התקמטות העור. התוצאות של טיפול הפילינג, יכולות להיות עור צעיר מאוד וחלק לגמרי. לאחר הטיפול, יש צורך במנוחה בתוך הבית במשך 5-6 ימים.

הזרקת חומרים לעור הפנים

דרך נוספת לבצע הצערת פנים, היא על ידי הזרקת חומרים לעור. שיטה זו מתבססת על כך, שלמעשה, הקמטים נוצרים מכך שנוצר מחסור בחומרים שונים בעור הפנים, ומחסור זה גורם לקמטים. ישנם סוגים שונים של חומרים המתאימים לכך. חלק מהחומרים מבוססים על וויטמינים ומינרלים, וחלק אחר של החומרים הינם חומרים כימיים.  החומרים המוזרקים אל עור הפנים, יספקו לעור הפנים את החוסר, ויעזרו לעור להעלים מעצמו את הקמטים.

ניתוח מתיחת פנים לעור

לא תמיד אפשר להסתפק בטיפול פילינג, או הזרקת חומרים לעור כדי לקבל מראה צעיר, ולכן ייתכן שיהיה צורך בניתוח מתיחת פנים. הניתוח יצליח להעלים לגמרי את הקמטים, והפנים ייראו אחרת לגמרי. אמנם, ייקח לפעמים שבועיים להחלים מהניתוח, אך התוצאה המתקבלת, תהיה פנים אחרות לגמרי. אין שיטת ניתוח אחידה. לכל פנים יהיה אופי אחר של ניתוח, לפי כמות הקמטים שתהיה על פניו.

ניתן לעזור לילדים עם בעיית זקנה להיראות צעירים יותר

ישנה מחלה נדירה, בה ילד נולד עם פנים המעלות קמטים, ממש כמו של איש זקן. ילדים אלו, עלולים לסול מבידוד חברתי קשה, ולעג של הסביבה במשך כל שנות חייהם. במקרה זה, ניתוח הצערת פנים, יוכל לסייע לילד להיראות כמו ילד, ממש כמו שאר בני גילו. מומלץ גם לתת השלמת חומרים שיסייעו לעור פני הילד להשתקם מחדש. לניתוח זה יש סיכויי הצלחה לטווח ארוך, משום שהילד לא ימשיך לפתח קמטים באופן טבעי, אלא יישאר עם פנים רגילות וחלקות של ילד.