אוסטאופתיה

אוסטאופתיה היא שיטה טיפולית שנותנת מענה למגוון בעיות רפואיות.

מחלות וכאבים שונים מציבים את האדם הסובל במקום של חיפוש אחר מענה ומזור. אוסטאופתיה מסייעת במקרים שונים.

אנדרו טיילור סטיל פיתח את השיטה לפני כמאה שנים. הטיפול נועד לנטרל הפרעות שמונעות מהגוף לרפא את עצמו. במהלך הטיפול מאבחן האוסטאופת מגבלות פיסיות וגם משחרר אותם, כך הוא מחזיר את חופש התנועה לפציינט. המטרה של הטיפול היא השגת איזון בכל חלקי גופו של המטופל. בשביל לאבחן את הבעיה המדויקת יבצע המטפל בשיטת אוסטאופתיה כמה בדיקות. בין היתר הוא יבדוק רגישות ברקמות, הבדלים במידת הנוקשות והגמישות, מרקם, לחות, חום, תנועתיות. כמו כן הוא יבצע בדיקות אורטופדיות ונוירולוגיות. במקרים שונים ייעזר המטפל גם בצילומי רנטגן ועל אנמנזה מפורטת. לאחר ביצוע אבחון מדויק יוכל המטפל לתכנן את מהלך הטיפול הנכון ספציפית למטופל שלפניו.

למי ומתי מתאים טיפול אוסטאופתיה?

ככלל מתאים טיפול בשיט ה זו לכל הגילאים ולכלל האנשים. הוא מסייע בהשגת איזון המערכות כולם. במהלך הטיפול ידריך המטפל את הפציינט ויכוון אותו לניהול אורח חיים תקין ומאוזן – הכול תזונה נכונה ופעילות גופנית. הטיפול נחשב לבטוח ולמועיל עבור כל אח ועבור מקרים שונים. לפני פניה לטיפול אוסטאופתיה, מומלץ לברר על מידת היעילות של הטיפול למקרה המדובר. וזאת כדי לדעתה האם הוא יוכל להועיל ולהקל על המצב הרפואי.

הטיפול מתאים למקרים שונים בהם האדם סובל מכאבים או מהפרעות שונות. במקרה של כאבי גב וצוואר, כאבי ראש, כאבי שרירים ופרקים יסייע טיפול אוסטאופתי. כמו כן למי שסובל מבעיות במערכת הנשימה יוכל הטיפול להועיל. גם עבור מי שסובל מהפרעות במערכת העיכול ומתופעות מציקות נלוות, יוכל טיפול בשיטה זו להועיל ולהקל בהחלט על תסמיני התופעה, ואף להשיג ריפוי.

ילדים שסובלים מהפרעות תנועה ומבעיות התפתחות יוכלו אף הם להיעזר בטיפול זה, לשם השגת שיפור במצב ואיזון. כמו כן במקרים בהם אדם חווה טראומה כמו תאונה, פגיעת ספורט וכדומה, יוכל הטיפול להקל, ולסייע להתגבר על הנזקים ולשקם את הגוף ככל האפשר. הטיפול יקדם תהליך של ריפוי ועזור לגוף לחזור לעצמו.

כאבים? סבל? טיפול אוסטאופתי יוכל להקל ולרפא! הטיפול יאתר את המחסומים שמונעים מהגוף לרפא את עצמו. במהלך הטיפול ינוטרלו החסימות הללו והגוף יגיע למצב של איזון. המטופל יקבל הדרכה לניהול אורח חיים מאוזן ותקין, מבחינת תזונה וכן מבחינת שמירה על כושר ועל פעילות גופנית מתמדת.