פסיכותרפיה גופנית

פסיכותרפיה גופנית זהו טיפול המפגיש את האדם עם חלקים חבויים בנפשו.

האדם הוא מכלול, פסיכותרפיה גופנית תיתן ביטוי לרבדים נפשיים שטרם התבטאו, המפגש של האדם עם חלקים אלו יועיל למטופל.

מדובר בשיטה טיפולית שמשלבת בצורה דינאמית וערה בין הרגשות שאנחנו מרגישים ובין הגוף שלנו. הטיפול נעשה באמצעות משחק, אומנות ותנועה. הטיפול יוצר הרמוניה  בין הגוף לנפש האדם, ומוסיף לכך גם פעילות יצירתית. באמצעות שיטה זו ניתן לגשת לרבדים נפשיים עמוקים, ובכך לחולל שינוי מהותי באדם ובחייו. הטיפול יסייע למטופל לסלול לעצמו את הדרך אל העושר. אל מיצוי עצמי ומימוש הכוחות הטמונים שלו. מטפל מקצועי יוכל ללוות את הפציינט בתהליך משמעותי של בנייה עצמית ומימוש הפוטנציאל הטמון, בדרך לאושר אמתי בחיים. כי האדם הוא מכלול, ובשביל להשיג אושר חייבים להכיר את המכלול כולו וליצור הרמוניה בין החלקים השונים.

לאילו מקרים מתאים טיפול פסיכותרפיה גופנית?

אנשים רבים חיים בצורה לקויה, כל אדם מורכב ממכלול עצום של טבעים, הרגלים ורגשות. הללו נתנו לו ברגע לידתו והם מלווים אותו כל חייו, בנוסף נוצרו במהלך שנות החיים הרגלים וטבעים נוספים, מקרים שונים בחיינו משפיעים על הרגשות שלנו ועל חיי היום יום שלנו. כאשר יושב פציינט אל מול המטפל, הוא מתחיל את הדרך לגילוי העצמיות שלו – בדרך אל אושר בחיים ופתרון בעיות אישיות שונות. הטיפול מתחיל בשיחה בו יעלה המטופל נושאים שונים הקשורים לחיים האישיים שלו. כאשר במהלך השיחה יבחין המטפל בנושא אותו יש להעמיק בעזרת כלי התנסותי. כלים אלו יסייעו להעמיק את הנושא ולגעת בשורש העניין – עד לאבחון מדויק. לאחר שמאבחנים את הקושי ואת המועקה בצורה ממוקדת, ניתן למצוא דרכים לפתור אותה מן השורש.

לאחר ההתנסות יחזור המטפל לשוחח עם המטופל, ויסיק יחד אתו את המסקנות שעולות מההתנסות. המפגש הזה הינו עמוק, והוא מאפשר לכל אדם לגעת בעומקים חבויים בנפשו. זו הזדמנות לאתר את הסיבות לרגשות השונים. הטיפול מאפשר למצוא את הסיבה ואת הגורם לרגשות חבויים ונגלים שלנו. הטיפול מקל על האדם, תורם להרגשה שלו, לתדמית העצמית שלו וגם מסייע לו לשפר קשרים משפחתיים וזוגיים. מטופלים מדווחים על שיפור לאחר ביצוע הטיפול.

קשיים רגשיים? עומס ומועקות? פסיכותרפיה גופנית תוכל להציע לכם מזור למצוקות ולהקל על הקשיים שלכם. פנו אל מטפל מקצועי ומוסמך לצורך ביצוע טיפול יעיל ואחראי. ואתם תרגישו שאתם מתחילים לחיות בשלום עם עצמכם.