רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה הינה שיטת הטיפול שהפכה למבטיחה ולמטה הקסמים של הבעיות הרפואיות בשנים האחרונות.

הרפואה האלטרנטיבית

הרפואה האלטרנטיבית שהפכה להיות נפוצה ומוכרת מאוד, במיוחד בשנים האחרונות מקורה ככל הנראה הינו במזרח הרחוק וקיבל צורה ברורה במערב. הרופאה האלטרנטיבית מבקשת למצוא פתרון לבעייתיות שיש ברפואה הקונבנציונאלית ולתופעות הלוואי הרבות שנלוות לא אחת את הטיפול בה, היא גם מבקשת לתת פתרונות לבעיות שהמדע האמפירי בתחום הרפואה לא הצליח למצוא.

מגע של קסם

רפלקסולוגיה עובדת על נקודות בכף הרגל כאשר לחיצות ועיסויים בהם אמורות לעורר בגוף חלקים של המערכת החיסונית ואנרגיות חיוביות בזרימת הדם שהם אלו שיגרמו לגוף להשתלט על הבעיה ולרפא את עצמו, על פי תורת הרפלקסולוגיה כף הרגל מהווה תמונה של המצב הגופני כולו ומשקפת את כל איברי האדם, לכן הנקודות והמיקום שלהם על כף הרגל הם אלו שההתעוררות שלהם תהווה רפואה של ממש לחלקים בהם טיפלו במקביל לכף הרגל.

תהליך הטיפול של רפלקסולוגיה

המטפלים הרפלקסולוגים מבטיחים הצלחה של הטיפול על כל חלקי גופו של האדם. החל משיפור ביכולות המנטליות ועד טיפול בבעיות פוריות, כאשר תהליך הטיפול בנוי על סדרות של טיפולים הנעשים בתכיפויות שונות על פי המלצת המטפל, כאשר בעקבות הטיפולים הראשונים נוצרת החמרה של תופעות המחלה תגובה המכונה ראקציה ובהמשך אמורה לחול הטבה בתסמיני המחלה דבר המעיד על הטבה והתחלה של תהליך ריפוי.

רפואה בטוחה ומוצלחת

המעלה של הטיפול הרפלקסולוגי ושל הטיפולים האלטרנטיביים בכלל היא בכך שצורת הטיפול לא דורשת הכנסה של חומרים כימיים שונים לגוף, עובדה זו גורמת לאנשים להעדיף טיפולים אלו על פני טיפולים קונבנציונאליים, כך שלעיתים הם מוכנים לנסות את הטיפול האלטרנטיבי ובהמשך לפי הצורך לפנות לטיפול התרופתי, יהיו כאלו שישתמשו ברפלקסולוגיה כטיפול תומך לטיפול הקונבנציונאלי ולא בהכרח כתחליף לטיפול הרפואי המקובל.

דעות אודות

הדעות לגבי יעילותו של הטיפול הרפלקסולוגי הינן חלוקות, כאשר המטפלים ואף המטופלים מעידים על שיפור ניכר ומחקרים אמפיריים מתייחסים בצורה סקפטית כלפי התוצאות, ניתן לראות שבתחום האף אוזן גרון, הטיפול בשיטה זאת הוכיח את עצמו יותר מאשר בתחומים האחרים, אך ניתן לציין שברוב המקרים של הטיפול הנ”ל הישרה שלווה ורוגע אצל המטופל אשר באופן טבעי גרמו לזרימה של אנרגיה חיובית אצל האדם. כאשר עובדה זו בפני עצמה מוכיחה את יעילותה והשפעתה על בריאותו של האדם.  הביקוש לרפואה בשיטה זו מוכיחה יותר מכל שתוצאותיה משביעות רצון.

Save