שיטת אלבאום

שיטת אלבאום – האדם הוא גוף ונפש | התייחסות הוליסטית לכל המכלול.

מדובר בשיטה טיפולית שרואה את האדם בכללותו, בלי להפריד בין הגוף לבין הנפש שלו. זו גישה הוליסטית שנחשבת כחלק מהרפואה האלטרנטיבית.

קשר הדוק קיים בין גוף האדם לנפשו, ואכן שיטת אלבאום מתייחסת אל האדם כמכלול. השיטה נחשבת לאחת השיטות של הרפואה האלטרנטיבית, והיא מציעה טיפול הוליסטי לאדם. הטיפול משלב בין תנועה, מגע וגם שיחה של המטפל והמטופל. השיטה מתמקדת באבחון של בעיות שונות, ואיתור דרכים יעילות לטפל בהן. עבור מי שסובל מקשיים תפקודיים או קושי בלמידה יוכל הטיפול לסייע ולהועיל. הטיפול נותן לגיטימציה לכלל הרגשות ומחזק את הגוף. הטיפול עשוי להתאים לכל אחד ואחת.

קצת על שיטת אלבאום

שיטה זו גורסת שבשביל  להביא את המטופל למצב של תפקוד מושלם, ובשביל להשיג ריפוי של בעיות שונות – יש להשיג איזון, קבלה עצמית של המטופל והשלמה עם המצב האישי שלו. השיטה מתייחסת לכך שלכל אדם יש אינטליגנציות מרובות. ההתייחסות אל האדם כמכלול מביאה את השיטה לתורמת ולמועילה למטופל, ומסייעת להשיג איזון אצל כל פציינט. כך שבמקרה של קושי לימודי או קשיי תפקוד יוכל מטפל בשיטה זו להוביל את האדם לתהליך טיפולי יעיל, בשביל להשיג שיפור והקלה בהרגשה של האדם ובהשלמה עם מצבו.

אמנם השיטה מכירה בכל סוגי האינטליגנציות הקיימות אצל בני האדם, אך היא מתייחסת אל ארבע אינטליגנציות עיקריות – אינטליגנציה גופנית, אינטליגנציה קוגניטיבית, אינטליגנציה חושית ואינטליגנציה רגשית. השיטה רואה את האינטליגנציות הללו ואת ההשפעה שלהם על האדם ועל כישורי החיים שלו. כאשר נוצר מצב של חוסר איזון במערכות אלו או באחת מהן, ייווצרו קשיים שונים ופגיעה ביכולת של האדם לחיות את חייו כראוי, ולממש את הכוחות הטמונים בו. הקשיים הללו יפגעו באיכות החיים שלו ויפגמו ביכולת הבריאה שלו ליצור קשרים תקינים עם אנשים. מצב של קושי בתפקוד או חוסר יכולת ליצור קשרים הוא מצב מעיק ומטריד. כאשר אדם חווה מצב כזה הוא יחפש את הדרך לרפא את עצמו ולאזן את מצבו. גם במקרה בו חווה אדם קושי לימודי, הוא יחפש אחר שיטה שתסייע לו להתגבר על הקושי – בשביל לאפשר למידה תקינה.

חווים קושי? מחפשים את הדרך לעזור לעצמכם? אנשים רבים מצאו הקלה ומזור לקושי האישי שלהם באמצעות שיטת אלבאום. בדקו האם שיטה זו תוכל להועיל גם לכם בהשגת איזון ושלימות עצמית. בדרך אל האושר בחיים האישיים שלכם.