אורוגינקולוגיה

הרפואה השכילה לשלב את תחומי הרפואה השונים תחת תחום אחד משותף על מנת להקל על זיהוי בעיות העשויות לבוא אחת בעקבות השנייה.

התחום של אורוגינקולוגיה שייך לתחום רפואת הנשים. כאשר הוא מתמקד ומרכז את הטיפול בכל בעיות המתפתחות באגן האישה בהתייחס לכל הבעיות השייכות לאיברי הרבייה עד כאלו השייכות לתחום גסטרו אורולוגיה כמו, הפרעות בסוגרים הגורמות לבריחת או דליפת שתן או בריחת צואה. צניחת רחם או נרתיק. הפרעה ביציאות ועוד. לעיתים תחום הטיפול ביניהם מושפע אחד מהשני וביניהם יש דינמיקה המשפיעה על הריפוי. כך שההבנה והשילוב בין המרכיבים יחד יכול לספק תמונה מושלמת השופכת אור ומסייעת באבחון הבעיה והטיפול בה.

בעיות אופייניות השייכות לתחום של אורוגינקולוגיה

בעיות השייכות לתחום של אורוגינקולוגיה הינם צניחת רחם, דליפת שתן, צניחת נרתיק, תחושת דחיפות במתן שתן, הפרעות ביציאות  ועוד בעיות שונות בתחום. תופעות הללו נפוצות מאוד אצל נשים שילדו בלידות טבעיות בדרך כלל כאלו שילדו לידות ארוכות בהן התינוק לחץ על האיברים במשך זמן ממושך וגרם לנזקים לאיברים הללו. אך יש נשים שסובלות מבעיות כאלו גם ללא קשר ללידות קודמות. ככל הנראה פעילות לא נכונה או מבנה אנטומי. תופעה זו גורמת לבעיות הללו לפגוע באיכות חייהן של הנשים הסובלות מהן כאשר נפגעת עצמאותן בשל המוגבלות וחוסר השליטה בסוגרים. לעיתים ההגבלה גורמת לכך שכל יציאה מהבית הינה סיוט של ממש והאישה הסובלת מהתופעות הללו נאלצת לעזוב את עבודתה ולהימנע מאירועים חברתיים.

לפנות אל הכתובת הנכונה

כאשר המצב הופך להיות בלתי נשלט אזי האישה תפנה לטיפול באורוגנקולגיה , שם  מטפלים בבעיות כדי למגר אותן. רוב הטיפולים הינם טיפולים פולשניים כמו ניתוחים או לופרוסקופיה על ידי החדרת צינוריות דרך חתך בסמוך לטבור. מוחדרים דרכו שניים עד שלושה צינורות דרכם מטפל הגניקולוג בבעיה, הטיפולים נועדו להקל על התופעה או למנוע אותה לחלוטין כמו השתלת קוצב להפרעות בתפקוד הסוגרים, תיקון דליפת שתן ובריחת צואה ועוד טיפולים שנועדו למנוע את התופעות הללו.

טיפול מציל איכות חיים

הטיפול אצל אורוגנקולוגיה מחזיר את האישה לתפקוד ויכול להחזיר אותה לחיים החברתיים, כאשר היא מרגישה שוב עצמאית חייה הפכו להיות מסגורים והיא יכולה שוב להתפתח ללא כל הרגשת מוגבלות. הטיפולים נועדו לכל הגילאים. בכל גיל טיפול המותאם לו. של האישה כאשר חוזרת אליה העצמאות והיא אינה סובלת מבעיות כאלו ואחרות המפירות את שגרת חייה וסדר יומה.