טיפול מזותרפיה

יכול להית ששמעתם עליה בעבר ולא כל כך הבנתם כיצד היא מתבצעת ויכול להיות שאפילו הישמע השם שלה יכול להיות לכם לא ברור. בכל מקרה טיפולים מזותרפיים היו כבר לפני זמן רב והם יכולים להועיל למגוון רחב של אנשים. למי הם יכולים להועיל בעיקר? כיצד מתבצעים הטיפולים? והיכן?

מהם טיפולים מזותרפיים?

שיטת טיפול זו היא שיטה עתיקה שפותחה במחצית השנייה של המאה ה-19. היא התגלתה על ידי רופא צרפתי, מישל פיסטור, ועד היום היא מיושמת במדינות רבות, מתפתחות לצד מפותחות. הטיפול עצמו מתבצע על ידי סדרת זריקות כאשר מדובר בהליך קוסמטי שאינו ניתוחי, ובמהלכו מוזרקות כמויות קטנות מאוד של תרכובות הומאופתיות שמורכבות ברובן מצמחים, אנזימים, מינרלים וגם ויטמינים. מטרת התרכובות הללו היא לשבור תאי שומן ולטפל כך במגוון רחב מאוד של בעיות.

באלו בעיות מטפלת השיטה?

מזותרפיה היא שיטת טיפול מוכרת גם בישראל ומשתמשים בה כדי לטפל בצלוליטיס ושומן יתר במקומות אחרים בגוף, קמטים בפנים ובצוואר, אקנה, סימני מתיחה ועוד. הדקירות במהלך הטיפול כמעט ואינן מורגשות ולמעשה היא מתאימה גם לאנשים בעלי סף כאב נמוך מאוד. ניתן לבצע את הזריקה גם בהרדמה מקומית למי שחושש מהכאבים שיכולים להופיע אם כי הרדמה היא עניין נדיר יחסית. הטיפול נועד לשפר את המראה של האדם שבעיניו אינו רצוי, כמו למשל פירוק תאי השומן של הצלוליטיס וכן הלאה.

כיצד מזותרפיה יכולה לעזור?

פירוק תאי השומן יכול להתבצע בכמה שיטות כיום ויש כבר שיטות הצרות בקור ובחום, הלייזר ובאולטרה סאונד וכן הלאה. כיצד טיפולים מזותרפיים מביאים לתוצאה הרצויה? הם עושים זאת על ידי שיפור זרימת הדם. ברגע שהדם זורם מהר יותר ובצורה ‘משוחררת’ יותר, העור מחדש את עצמו והפעולה מתבצעת כמעט באופן טבעי לחלוטין ולא כתוצאה מפעולה אקטיבית לשינוי מלבד כמובן ההזרקה שמביאה לתחילת התהליך כולו.

מה היתרונות של השיטה?

טיפולים מזותרפיים הם אינם טיפולים כירורגיים ולמרות שהם פולשניים וכוללים הזרקות, מדובר על תהליך פשוט מאוד. אם נשווה את המזותרפיה לשיטות טיפול אחרות בעיקר בתחום הקוסמטיקה והניתוחים האסתטיים, נגלה שמדובר באחת השיטות העדינות ביותר. כמו כן התוצאות מדברות בעד עצמן וחשוב לזכור שהטיפול מהיר מאוד ויכול לארוך אפילו כמה דקות ספורות. כמו כן, אין צורך בהכנה לטיפול כלל, אין כמעט התוויות נגד למעבר שלו ויחד עם זאת אין זמן התאוששות כלל.

כדאי לנסות ואולי גם ליהנות

מזותרפיה היא אחת משיטות הטיפול המוכרות ביותר כיום ולמרות שאולי לא שמעתם עליה, בוודאי מעכשיו תתחילו לשים לב אליה יותר ואולי ביום מן הימים תתנסו בה. שיטה זו יכולה להיות מעולה למראה לא מקובל כמו למשל צלוליטיס, אקנה ועוד בעיות רבות בטווח רחב של גילאים, וכל אחד יכול לעבור אותה ללא חשש.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *